مطالب

نمک گرمسار

مطالب

الف) موقعیت معدن:
محدوده گچ و نمک گرمسار در استان سمنان، ۱۵ کیلومتری غرب شهر گرمسار در منطقه سردره واقع شده است. در حال حاضر این محدوده در مرحله اکتشاف است و تیم اکتشاف شرکت مشغول انجام عملیات صحرایی، برداشت زمین‌شناسی، انجام حفریات سطحی، نقشه‌برداری و … می‌باشند.

ب) مشخصات کانسار:
طی پیمایش‌های صحرایی در محدوده دو ماده معدنی نمک و گچ شناسایی شدند که از نظر کیفی و کمی قابل توجه و دارای توجیه اقتصادی می‌باشند. ژیپس بصورت کریستالیزه و شفاف در محدوده دیده نمی‌شود اغلب همراه با مارن در اکثر نقاط محدوده یافت می‌شود. در بخش‌هایی از محدوده ژیپس همراه با ناخالصی انهیدریت و رس می‌باشد که از کیفیت کمتری برخوردار است.
رخنمون‌های نمک در بخش جنوب ـ جنوب شرق محدوده دیده می‌شوند که نمک در زیر لایه‌های گچ و لایه‌های توف آندزیتی دیده می‌شود. نمک در این قسمت، از نوع نمک کریستالیزه شده و درشت بلور با رنگ سفید می‌باشد و تنها در یک نقطه از محدوده نمک رنگی در سطوح فوقانی دیده می‌شود. در این منطقه اشکال انحلالی به وفور دیده می‌شوند که نشانگر وجود نمک می‌باشند.
با توجه به مورفولوژی لایه‌های نمک در محدوده بهترین روش استخراج در مرحله اول به صورت تونلی و در مرحله بعدی بصورت روباز می‌باشد.

نمک گرمسار

hdr
dav
hdr
hdr
hdr dav hdr hdr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

We take processes apart, rethink, rebuild, and deliver them back working smarter than ever before.
EnglishIran