مطالب

اکتشاف معادن

مطالب

این شرکت با داشتن توان علمی بالا و نیرو­های متخصص در زمینه انجام فعالیت­‌های اکتشافی فعال می­‌باشد و در زمینه‌­های اکتشاف و پی‌جویی، حفر تراشه­‌ها و تونل­‌های اکتشافی و دیگر عملیات اکتشافی آمادگی انجام هرگونه عملیات را دارد.

 

مطالعات زمین‌شناسی:

مطالعات زمین‌شناسی به عنوان اساس پژوهش در مراحل اکتشاف مقدماتی معدن، نیمه تفصیلی و تفصیلی شامل شناسایی رخساره‌های سنگی، آلتراسیون و کانی‌شناسی و …‌ است. ابتدا مطالعات زمین‌شناسی توسط تیم فنی طی پیمایش‌های صحرایی صورت می‌گیرد و در مراحل بعدی از نمونه‌های سنگی و کانی سازی برداشت شده جهت تکمیل فرآیند شناسایی واحدهای سنگی و کانی سازی، مقاطع نازک، نازک صیقل و بلوک صیقلی تهیه و در آزمایشگاه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مطالعات دورسنجی:

مطالعات دورسنجی یکی از کم‌هزینه‌ترین مراحل در اکتشاف مقدماتی معدن می‌باشد به طوری‌که جهت بارزسازی آلتراسیون (هر نوع آلتراسیون می­‌تو‌اند شاخصه یک نوع کانی سازی باشد)، خطواره‌ها و گسل‌های بزرگ به پردازش تصاویر ماهواره‌ای استر، لندست و … با استفاده از روش‌های مختلف پرداخته می‌­شود. شرکت پارسیس کانی در پروژه‌های مطالعات اکتشافی با بهره‌گیری از توان علمی بالا و نیرو­های متخصص آمادگی انجام پروژه‌های مطالعات اکتشافی و ژئوتکنیک، طرح‌های امکان‌سنجی و برنامه‌ریزی تولید معادن را دارد.

مطالعات ژئوفیزیکی:

بعد از زمین‌شناسی در نقاط مستعد برای بررسی آنومالی‌های زیرسطحی از ژئوفیزیک استفاده می‌شود. ژئوفیزیک با بهره‌گیری از متدهای مختلف اعم از مگنتومتری، مقاومت سنجی، شارژبلیته، سایزمیک و … توانایی شناسایی و ارائه مدل‌های مورد نیاز با توجه به ماده معدنی مورد اکتشاف را دارد. خروجی مطالعات ژئوفیزیک منجر به ارائه آنومالی‌های زیرسطحی و گاهاً سه‌بعدی می‌گردد که با توجه به نتایج نقاط حفاری و ترانشه های عمیق مشخص می‌گردد.

 

حفاری اکتشافی:

عملیات حفاری آخرین مرحله اجرایی اکتشاف است و بعد از مثبت بودن تمام مراحل قبل برای تائید نهایی و برآورد ذخیره قطعی و تعیین عیار میانگین انجام می‌شود. با توجه به ماده معدنی و عمق مورد نظر روش‌های متفاوت حفاری مورد استفاده است. حفاری پودری، RC و مغزه‌گیری سه روش معمول حفاری است.

شرکت پارسیس کانی با بهره‌­مندی از دستگاه‌­های حفاری مجهز مغزه‌گیری به روز و نیرو­های متخصص و کارآزموده توان فعالیت در پروژه­‌های حفاری اکتشافی کشور و بین ­المللی را دارا می‌­باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

We take processes apart, rethink, rebuild, and deliver them back working smarter than ever before.
EnglishIran